Wiosenne porządki w Twoim domu - od czego zacząć?

Wiosenne porządki w Twoim domu - od czego zacząć?

Wiosna to doskonały czas na uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Domowe porządki to nie lada wyzwanie. Warto zacząć przede wszystkim od konkretnego planu, a następnie przejść do działania! Od czego zacząć sprzątanie? Podpowiadamy!

Porządki w szafkach

Wiosna to idealna okazja na dokładne porządki w szafkach. Przy okazji możemy wyrzucić niepotrzebne rzeczy, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca. Dla wielu osób największym wyzwaniem jest uporządkowanie garderoby. Na początek wyciągnij wszystko z szafek i rozpocznij przeglądanie. Następnie posegreguj ubrania - na te, które zostają oraz na te, których nie nosisz od dawna. Te ubrania, które wypełnią Twoją garderobę ponownie warto odpowiednio poskładać, zwracając uwagę na ich przeznaczenie oraz dostosowując do pory roku. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam utrzymać porządek na dłużej. Wiosna to także okazja do porządków w kuchni. Być może oprócz poukładania akcesoriów w szafkach, nasza kuchnia wymaga przeorganizowania. Zastanów się, czy na pewno wszystkie przedmioty są ułożone w taki sposób, że codzienne gotowanie jest komfortowe.

Kilka zasad podczas sprzątania

Aby sprzątanie było efektywne, warto poznać kilka prostych zasad. Po pierwsze, sprzątaj od góry do dołu. Co to oznacza? Zacznij od przetarcia lamp, górnych szafek, następnie blatów, szafek stojących, a na końcu przejdź do odkurzania i mycia podłogi. To najlepszy sposób na skuteczne pozbycie się kurzu i dokładne wyczyszczenie całego domu. Dzięki temu nie pominiemy żadnego zakamarka. Pamiętaj, aby używać wysokiej jakości środków czystości oraz zgodnie z ich przeznaczeniem. Hurtownia chemii to miejsce, gdzie zaopatrzymy się we wszystkie środki niezbędne do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Kolejna zasada jest taka, aby zaczynać od najbardziej zabrudzonych i wymagających powierzchni. To między innymi piekarnik, kabina prysznicowa czy okna. Nie będzie to najprostszy start, ale przynajmniej najgorsze będzie już za nami!

Wiosenne dekoracje

Czas wiosennych porządków to także czas na pewne zmiany w aranżacji pomieszczeń. Warto wprowadzić do swojego domu odrobinę zmian, które urozmaicą wnętrze i dodadzą mu nowej energii. Na wiosnę doskonale sprawdzą się dekoracje w jasnych, żywych kolorach. Doskonałym pomysłem będzie zmiana poduszek, wazonów czy zasłon. Warto zatroszczyć się o bukiet świeżych kwiatów w salonie. Dzięki temu wprowadzimy do naszego mieszkania wiosenny klimat!