Prezent dla chrześniaka na 18. urodziny. Co wybrać?

Prezent dla chrześniaka na 18. urodziny. Co wybrać?

Każdy rodzic chrzestny zobowiązany jest do wspierania swojego chrześniaka oraz świętowania razem z nim różnego rodzaju okoliczności. Jedną z nich jest z całą pewnością wejście nastolatka w dorosłość, czyli 18. urodziny, które zazwyczaj są obchodzone hucznie i radośnie. Jaki prezent podarować chrześniakowi z tej okazji? Podpowiadamy!

Wsparcie największej pasji

Najlepsze prezenty to takie, które odnoszą się bezpośrednio do zainteresowań i pasji solenizanta. W przypadku upominku 18-stkowego dla chrześniaka warto zatem zastanowić się, co sprawia mu największą radość. Jeśli nie dysponujesz taką wiedzą, zawsze możesz poradzić się rodziców lub przyjaciół nastolatka. Jeśli okaże się, że chłopak robi świetne zdjęcia, możesz podarować mu dobry aparat fotograficzny, który pozwoli mu rozwijać pasję. A może kocha sport? Sprawdź, która dyscyplina jest dla niego najciekawsza: boks, piłka nożna, a może gimnastyka? Postaraj się dopasować prezent właśnie do konkretnego sportu!

Wyposażenie pierwszego samochodu

Każdy nastoletni chłopak z całą pewnością marzy o swoim pierwszym własnym aucie. 18. urodziny to nie tylko symboliczna granica wkroczenia w dorosłość, ale również możliwość zdania prawa jazdy. Wielu nastolatków rozpoczyna swoje lekcje jeszcze przed oficjalnym uzyskaniem pełnoletności, aby po 18-stce móc od razu zacząć jazdy z instruktorem. Jeśli chcesz pokazać chrześniakowi, że wierzysz w jego powodzenie w tym zakresie i oferujesz w sprawie z zakresu zakupu pierwszego samochodu, okaż mu to za pomocą drobnego prezentu urodzinowego. Może być to np. gotówka, praktyczny podłokietnik lub nowoczesna kamera samochodowa z gps. Chłopak z pewnością doceni twój gest!

Funkcjonalny gadżet

Uniwersalnym pomysłem na prezent dla nastolatka, który zawsze trafi w jego gust, jest modny i praktyczny gadżet elektroniczny. W tym zakresie masz naprawdę duże pole do popisu. Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru, postaraj się sprawdzić, czego przyszły dorosły może obecnie potrzebować. Może nowy zegarek typu smartwatch, który pozwoli mu kontrolować codzienną aktywność fizyczną? Albo nowoczesne głośniki naścienne, które zamontuje w swoim pokoju i będzie mógł swobodnie słuchać ulubionej muzyki? A może po prostu nowy smartfon lub głośnik bezprzewodowy? Możliwości jest naprawdę wiele!

Każdy nastolatek, który ukończył 18. urodziny, czuje się już pełnoprawnym dorosłym, choć w jego życiu brakuje jeszcze nieco doświadczenia. Warto jednak podarować mu taki prezent, dzięki któremu będzie mógł poczuć się wyjątkowo i poważnie!