Myślisz o założeniu gospodarstwa agroturystycznego? To Ci się przyda!

Myślisz o założeniu gospodarstwa agroturystycznego? To Ci się przyda!

Agroturystyka od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Połączenie wypoczynku i możliwości obserwowania gospodarskiego rytmu życia przyciąga zwłaszcza rodziny z dziećmi. Aby agroturystyka była opłacalna, warto zadbać o czerpanie zysków z kilku źródeł – zarówno gości, jak i samego gospodarstwa. Jakich elementów nie może zabraknąć w Twoim gospodarstwie? Sprawdź!

Ogród w pełnym rozkwicie

Zarówno ogrody kwiatowe, jak i rabatki z warzywami powinny być zadbane. Plony zapewniają przetrwanie i urozmaicenie posiłków, jak również dodatkowe zyski. Przybywający goście z pewnością chętnie spróbują truskawek, winogron czy ogórków prosto z grządki. Warto więc zadbać o rośliny tak, by dawały jak najwięcej plonów.

Owoce i warzywa pnące lub wysoko rosnące powinny być dodatkowo zabezpieczone. Pomidory, ogórki czy winogrona możesz ustabilizować, wykorzystując podpory do roślin. W ten sposób dajesz im możliwość intensywniejszego wzrostu, co z kolei przekłada się na lepsze plony.

Małe zwierzęta hodowlane

Zwierzęta gospodarskie to coś, co przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pogłaskanie królika, kozy czy konia oraz obserwowanie ich dziennego rytmu dostarcza niezapomnianych wrażeń. Niekoniecznie musisz od razu stawiać na dużą hodowlę – nawet obcowanie z małymi zwierzętami sprawia dzieciom niesamowitą frajdę. Duża ilość posiadanych królików, kur czy kaczek nie zawsze przekłada się na większe zyski w biznesie.

Niezależnie od wielkości hodowli, zawsze warto dbać o prawidłowe żywienie zwierząt. Pasze dla królików, drobiu czy świń to najlepszy wybór dla każdego gospodarza. Pokarm tego typu zawiera odpowiednie dawki witamin, minerałów i składników odżywczych, dopasowane do danej rasy. Podając swoim uszatym przyjaciołom pasze dla królików, możesz być pewny, że zwierzęta będą cieszyć się zdrowiem. Tego rodzaju pokarm działa kompleksowo, co również generuje oszczędności. Nie musisz bowiem dodatkowo suplementować zwierzętom witamin czy minerałów.

Uciążliwe owady i ich odstraszanie

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu odwiedził gospodarstwo, ma świadomość obecności owadów. Wabione przez rozmaite zapachy muchy, komary, pszczoły, osy czy nawet szerszenie to codzienni towarzysze każdego gospodarza. Warto się przed nimi zabezpieczyć, a także zaproponować to gościom. W ten sposób ich wizyta przebiegnie bez przykrych wspomnień, związanych z ugryzieniami.

W tym celu warto wykorzystać repelenty, czyli środki odstraszające owady. Niektóre z nich skutecznie chronią nie tylko przed komarami czy muchami, ale także kleszczami. Jest to niezwykle istotne, ponieważ owady te mogą wywoływać chorobę, zwaną boreliozą. Warto ochronić przed takimi doznaniami przybywających turystów. Koniecznie zaopatrz się więc w repelenty dobrej firmy i „częstuj” nimi gości – to Ci się opłaci!