Jak wysłać paczkę do Niemiec? Poznaj nasz wskazówki

Jak wysłać paczkę do Niemiec? Poznaj nasz wskazówki

Chcesz wysłać paczkę dla rodziny lub znajomych mieszkających za zachodnią granicą naszego kraju? A może udało Ci się coś sprzedać za pośrednictwem popularnych portali i zastanawiasz się, w jaki sposób nadać paczkę do Niemiec? Poznaj zatem nasze porady i przekonaj się, że to wcale nie jest trudne!

Wysyłka paczki do Niemiec – z jakiej formy skorzystać?

Chcąc wysłać paczkę z Polski do Niemiec, możesz skorzystać z kilku opcji. Jedną z nich jest nadanie paczki na Poczcie Polskiej, drugą – paczkomatem, inną zaś – skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Wysyłka paczki do Niemiec przy wyborze ostatniej opcji jest z całą pewnością najtańsza i najbezpieczniejsza. Masz bowiem niemal stuprocentową gwarancję, że przesyłka trafi dokładnie tam, gdzie powinna i nie zawieruszy się podczas transportu. Korzystając z usług profesjonalnej firmy kurierskiej, możesz mieć pewność, że paczka dotrze do adresata w stanie nienaruszonym. Jak ją znaleźć i jak skorzystać z jej usług? To naprawdę proste! W Internecie bez problemu znajdziesz stronę konkretnych firm, po wpisaniu miejsca odbioru oraz rozmiarów paczki, zostaniesz poinformowany o kosztach wysyłki. Możesz wówczas skorzystać z możliwości zamówienia kuriera, który w umówionym czasie odbierze od Ciebie paczkę i ruszy z nią w drogę do Niemiec.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? Zadbaj o właściwe zabezpieczenie przesyłki!

Wysyłając paczkę do Niemiec i nie tylko, musisz zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłanego towaru. Kluczową kwestią jest umieszczenie go w odpowiednim pudełku, dostosowanym do gabarytów wysyłanego przedmiotu. Jeżeli w kartonie zostaje wolne miejsce, należy je wypełnić za pomocą tzw. wypełniaczy. Może to być szary papier, foliowe poduszki z powietrzem czy też ścinki papierów. Możliwości jest sporo – ważne, aby tak zabezpieczyć wnętrze pudełka, by zawartość nie obijała się o jego ścianki. W przeciwnym wypadku przesyłany produkt może ulec uszkodzeniu lub obiciu. Zapakowane pudełko musisz dobrze zakleić taśmą klejącą, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu przesyłki.

Jak zaadresować przesyłkę do Niemiec?

Nie wiesz, jak zaadresować przesyłkę, którą wysyłasz do osoby mieszkającej w Niemczech? Z pewnością nie zdziwi Cię fakt, że należy zrobić to dokładnie w taki sam sposób jak adresujesz paczki do Polski. W niektórych firmach kurierskich istnieje możliwość wydrukowania gotowej etykiety, zawierającej wszystkie dane adresata, którą należy jedynie nakleić w widocznym miejscu na kartonie. W innym wypadku – musisz sam w czytelny sposób podać takie dane odbiorcy jak: imię i nazwisko, ulicę i numer domu, kod pocztowy, miejscowość, a także nazwę kraju. Tak zaadresowana przesyłka z całą pewnością trafi tam, gdzie powinna!